Úvod

dev-singh

„V Sat Nam Rasayan se nepoužívá nic kromě pozornosti a transcendentálního vědomí. Celý proces funguje jako sval, kterým pohnete, abyste vyvolali změny v realitě. Pouhou pozorností je možné kontrolovat pět elementů a pránické tělo.”
-Guru Dev Singh

Sat Nam Rasayan je meditativní umění z tradice kundaliní jógy sloužící k hluboké relaxaci, regeneraci a harmonizaci těla a ducha. Praktikující rozpouští napětí a bloky, které brání dotyčnému se hluboce a plně uvolnit. Cílem je uvolnit energii duše, aby mohla opět volně a bez zábran proudit. V tomto zvláštním stavu se tělo regeneruje a léčí samo.

Pomocí Sat Nam Rasayan je možné pracovat velice specificky, např. na orgánech, svalech, meridiánech nebo psychických blocích, a tuto metodu lze velice dobře uplatnit v poradenských, pomáhajících a terapeutických profesích.

Pravidelné cvičení Sat Nam Rasayan se pozitivně projevuje i v běžném životě. Zážitek velké síly, která spočívá v tichu a “nečinnosti”, poskytuje radost, uvolnění a odvahu do života. Sat Nam Rasayan je přímou cestou k vědomému a intuitivnímu životu. „Sat Nam“ znamená duše, „Rasayan“ znamená plynutí.