Přínosy

I když neplánujete se stát terapeutem, je Sat Nam Rasayan výborným nástrojem využitelným v běžném životě. Rozšíří Vaši vědomou přítomnost, citlivost a kapacitu meditativní mysli.

Tato technika přináší mnoho léčivých efektů, i když se používá pouze pro relaxaci. Lékařské výzkumy ukázaly, že relaxace snižuje krevní tlak, stimuluje imunitní system a odbourává strach a úzkost.

Sat Nam Rasayan – pro každodenní život

Šúnja – klid hýbe univerzem. Ve všech tradicích jógy a meditace se vnitřní klid považuje za největší bohatství. V každodenním životě se nám zdá tato zkušenost nedosažitelná a vyhrazená pouze jogínům na plný úvazek. Sat Nam Rasayan nabízí všem lidem velice jednoduchý přístup k vnitřnímu klidu. Je až překvapivé, jak se mnohé každodenní konflikty v této tiché prezenci rozpouštějí. SNR lze velice dobře integrovat do pomáhajících a poradenských profesí.

Sat Nam Rasayan – pro terapeuty

Jako terapeuti máme zkušenost, že pacient v nás vyvolává určité vjemy. Sat Nam Rasayan využívá tohoto smyslového vjemu jako zdroje informací. V popředí nestojí znalosti, ale vycvičení vlastního meditativního napojení a vnímání ve vztahu k pacientovi.

Sat Nam Rasayan – pro učitele jógy

Jako učitele jógy máme touhu pomáhat našim žákům co nejlépe v jejich osobním rozvoji. Jak ale vyberu v daném okamžiku nejvhodnější sestavu nebo meditaci? Jak mohu podpořit svou prezencí proces praktikujícího?

Zdroj:

Yogi Bhajan, Ph.D. The Aquarian Teacher: KRI International Kundalini Yoga Textová učebnice pro výcvik učitelů, 1. stupeň. Pátá edice. Kundalini Research Institute, 2010.

Khalsa, Mahan Kirn Kaur. Bound Lotus: An instructional manual. KRI approved, 2005.